Windows 7 – Tipy a vylepšení

Soupis zajímavých vlastností Windows 7 a vylepšení oproti Windows Vista.

Připíchnutí programu
spusťte program, klikněte na něj v liště, zvolte „Připíchnout“ a program ukončete. Ikona zůstane na liště a můžete ji přesouvat na požadovanou pozici (stejně jako v dřívějším QuickPanelu / Snadné spuštění)
Připíchnutí souboru
na připíchnutou ikonu programu přetáhněte soubor a pusťte ho. Následně můžete kliknout PTM na ikonu programu a z menu vybrat připíchnutý soubor (ten se pak v programu otevře).
náhled okna 1:1
najeďte na ikonu programu v liště – zobrazí se malý náhled okna (resp. všech otevřených oken programu). Najeďte myší na náhled a počkejte – všechna okna se dočasně skryjí a vidět zůstane pouze zvolené okno.
Maximalizace přetažením
chytněte okno za titulek a přetáhněte ho k hornímu okraji – okno se maximalizuje. Přetáhněte okno k levému či pravému okraji a maximalizuje se jen na 1/2 monitoru. Poklikejte na okraj okna a maximalizuje se jen v daném rozměru (druhý zachová stejný.
Přetažení maximalizovaného okna (pokud máte více monitorů)
chytněte maximalizované okno za titulek a přetáhněte ho k hornímu okraji jiného monitoru – okno ses automaticky obnoví, přesune na jiný monitor a zase maximalizuje (v XP a Vistách je na to potřeba 5 kliků)
Nalezení programu podle jména (zdokonaleno oproti Vista)
stiskněte klávesu Win a zadejte pár písmen – vypíše se seznam programů. Vylepšení je, že Win7 si pamatují, jaký program a jak často spouštíte jakou zkratkou a podle toho seznam uspořádají – můžete tak přes ‚kal‘ spouštět Kalendář a ‚ka‘ kalkulačku.
Ikonová lišta
Používám lištu přesunutou k levému okraji (u pravého okraje je dokovací Sidebar z Vist) a velkými ikonkami bez seskupování – tenhle způsob se mi osvědčil jako nejefektivnější pro práci s velkým množstvím oken při zachování velké pracovní plochy a přehlednosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..