Vytvoření šablony pro Outlook

Chcete odesílat emaily s vlastním obrázkem na pozadí či předdefinovanýmy styly písma a odstavců? Vytvořte si šablonu pro Outlook. Stačí vám jen znalost HTML a CSS.

Vytvoření šablony pro Outlook 2007 není nijak snadné, možná až nemožné… ale jen pokud nevíte co a jak udělat.

Šablony pro Oulook jsou totiž uloženy ve složce C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Stationery (příp. Program Files (x86) pro 64bitové systémy). Každý HTML (*.HTM) soubor představuje jednu šablonu.

Uživatelé alespoň se základní znalostí HTML a CSS již jistě ví, jak si udělat vlastní šablonu. Ti neznalý mohou vytvořit dokument ve WORDu a pak ho uložit ve formátu „Webová stránka (*.htm)“.

Vámi vytvořený *.HTM soubor (a všechny přidružené obrázky, styly apod.) uložte do výše zmíněné složky. Následně spusťte Outlook 2007 a v menu zvolte Nástroje\Možnosti\Formát pošty.

Na této záložce zvolte Formát zprávy: HTML a klikněte na tlačítko Šablony elektronické pošty o něco níže. Klikněte na tlačítko Motiv a v seznamu nalezněte svoji šablonu. Všechna okna zavřete pomocí OK.

Nyní bude každá nová emailová zpráva vytvořena podle této šablony.


Na závěr přidám ještě jednu radu: pokud chcete šablonu použít jen pro vložení obrázku na pozadí emailu, otevřete poznámkový blok a vložte do něj následující text:

<HTML>
<BODY background="obrázek.jpg">
</BODY>
</HTML>

Jméno „obrázek“ samozřejmě přepište na jméno skutečně použitého obrázku.
Soubor uložte s příponou *.htm (jako formát souboru musíte zvolit Všechny soubory) a zkopírujte včetně obrázku do výše uvedené složky a šablonu použijte popsaným způsobem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..