Vzdálení plocha Windows bez hesla

Pokud máte Windows 10/11 s uživatelem, který nemá heslo (lokální uživatel bez Microsoft účtu) a chtěli byste ho použít pro vzdálené přihlášení, Windows vám to odmítnou, kvůli nedostatečnému zabezpečení (prázdné heslo).

Pokud ale víte, že to žádné riziko není (např. se přihlašujete jen přes domácí síť, která je sama dostatečně zabezpečená firewallem), můžete zabezpečení Windows obejít.

Následující změny je potřeba provést na počítači, ke kterému se chystáte připojit. Nejprve tedy musíte mít fyzický přístup k počítači, než se k němu budete moci připojit vzdáleně!

Spusťte Editor registrů (regedit.exe) a najděte složku:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

Ve složce najděte klíč LimitBlankPasswordUse a změňte jeho hodnotu na nulu.

Po změně není potřeba restart ani nic jiného a můžete se ihned připojit.

Pokud hodnota neexistuje, vytvořte ji jako 32bitový DWORD.

Na PC, ze kterého se připojujete, zadejte jméno nebo adresu počítače a až se vás program zeptá na zadání hesla, klikněte Další možnost a Použít jiný účet. Zadejte jméno uživatele na vzdáleném počítači a heslo ponechte prázdné.

Poznámka: pokud zaškrtněte „Zapamatovat přihlášení“, je možné, že se později účet zobrazí jako „MicrosoftAccount\<jméno uživatele>“. To je v pořádku a je to právě způsob, jak si Windows ukládají, že se mají přihlásit pomocí lokálního účtu bez hesla (na rozdíl od přihlášení přes Microsoft účet nebo doménového uživatele).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..