Vypnutí zčernání obrazu při UAC

Vypnutí bezpečné plochy pro UAC.
Převzato z Jak na Počítač

Nové zabezpečení Windows Vista, ať už je přínosem jak chce, dokáže být velmi nepříjemné a obtěžovat ve chvílích, kdy po tom nejméně toužíte. Potvrzovat řadu poměrně běžných povelů prodlužuje práci se systémem jako takovým. Navíc při hlášce Řízení uživatelských účtů dojde k velmi nepříjemnému přebliknutí obrazovky, které může trvat i několik vteřin. Tímto lze ztratit poměrně hodně času.

První možností je Řízení uživatelských účtů zcela vypnout. Spusťte Ovládací panely a do pole pro hledání vložte UAC. Poté klepněte na odkaz Zapnout nebo vypnout nástroj Řízení uživatelských účtů a řiďte se pokyny.

Jestliže se ovšem nebudete chtít vzdát zabezpečení, které Řízení uživatelských účtů nabízí, můžete se zbavit alespoň otravného přeblikávání do černé obrazovky. Provedete to tak, že klepnete na tlačítko Start a do pole pro hledání napíšete gpedit.msc, poté stiskněte Enter. Spustí se Editor zásad skupiny, v němž následujte v levé navigační nabídce Konfigurace počítače | Nastavení systému Windows | Nastavení zabezpečení |Místní zásady |Možnosti zabezpečení|.

Najděte zásadu nazvanou Řízení uživatelských účtů: Při zobrazení výzvy ke zvýšení oprávnění přepnout na zabezpečenou plochu, poklepejte na ni a vyberte volbu Zakázat. Tímto jednoduchým zásahem ponecháte Řízení uživatelských účtů v chodu, ale zbavíte se čekání na přepnutí obrazovky do zabezpečené plochy.

Update: Ve Windows 7 je tento postup již zjednodušen lepší integrací do systému. Stačí z Ovládacích panelů vybrat nastavení UAC a snížit o jednu úroveň zabezpečení. Tím zůstane UAC aktivní, ale nebude zobrazovat zabezpečenou plochu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..