Vypnutí upozornění na soubory stažené z místní sítě

Pokud máte v počítači sdílené soubory ze sítě (Server, NAS, ostatní počítače, apod.), Windows vás při otevření souboru nebo spuštění programu možná upozorní na to, že soubor ze sítě může být nebezpečný – to je celkem správné, ale dost otravné, pokud používáte soubory často a opakovaně.

Problém je v tom, že ve Windows 10 někdy nedokáží správně rozpoznat, které počítače (resp. adresní rozsahy) jsou z lokální sítě a tudíž mohou být zařazeny do zóny Místní síť, která je považována za bezpečnou. Stačí tedy nadefinovat, které počítače patří do místní sítě a lze je tedy považovat za bezpečné.

Změna nastavení místní sítě

Pro nastavení místní sítě musíte (trochu nelogicky) otevřít dialog Možnost internetu. Stačí tedy otevřít Nabídku Start a zadat „možnosti internetu„.

Alternativně můžete jít do Ovládacích panelů, otevřít Centru síťových připojení a sdílení a kliknout na Možnosti internetu (v levém dolním rohu).

Pokud máte raději přístup přes nové Nastavení, otevřete ho (např. stiskem Win+I) a klikněte na Síť a Internet. Pod Upřesnit nastavení sítě klikněte na Centrum síťových připojení a sdílení (druhá položka s ikonou složky a tiskárny). Pak postupujte podle předchozího odstavce.

Pod Možnosti internetu jděte na záložku Zabezpečení a klikněte na Místní intranet (ikona obrazovky a glóbu). Klikněte na tlačítko Weby (napravo pod ikonami) a pak na Upřesnit dole.

Do pole zadejte adresu místní sítě – můžete použít hvězdičku pro zahrnutí celé masky (např. 192.168.*.* nebo 10.*.*.*).

Potvrďte všechna okna klikem na OK a zkuste otevřít nějaký soubor ze serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..