Spuštění iTunes s vyšší prioritou

Program iTunes je dostupný pro Windows, ale jakožto konkurenční OS nemá Apple příliš dobrou podporu. Jednou z nevýhod je, že iTunes nemají možnost spustit se s vysokou prioritou, aby při přehrávání hudby nedocházelo k zadrhávání. Pokud iTunes chcete používat s vysokou prioritou, zkuste tento skript.

K zadrhávání zvuku (anglicky jitter) může docházet, když program přehrávající hudbu nemá dostatek času odeslat další část souboru zvukové kartě počítače. Obvykle je to v důsledku toho, že jiný program provádí složitější činnost a využívá příliš mnoho času procesoru, takže se přehrávač nedostane včas na řadu a grafická karta nemá co přehrávat (tzv. podtečení zásobníku).

Aby k tomu nedocházelo, můžete programu, který zvuk přehrává, zvýšit prioritu, aby se ke slovu dostával mnohem častěji a mohl tak ve správný čas doplnit zásobník zvukové karty (tedy poslat jí další část souboru). Většina přehrávačů (např. Media Player Classic) tuto funkci podporuje, ale jak již bylo zmíněno, Apple není příliš dobrý v psaní programů pro Windows a tuto funkci nepodporuje.

Pro zvýšení priority si na ploše, na disku C:\ nebo kdekoliv jinde (kde nebude příliš překážet) vytvořte nový textový soubor a nazvěte ho „itunes.cmd“. Klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte Upravit.

Zadejte do něj následující kód:

@echo off
chcp 1250 > NUL
rem Start itunes with High priority to prevent jitters
echo Hledám iTunes...
start "iTunes" /HIGH "C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe"
timeout /T 1 > NUL
echo Nastavuji vysokou prioritu iTunes...
wmic process where name="itunes.exe" CALL setpriority 128
echo.
echo Done.
timeout /T 1 > NUL

Soubor uložte a zkuste spustit. Skript spustí iTunes s vysokou prioritou, pokud ještě neběží, a pokud již běží, změní jejich prioritu na vysokou. Prioritu můžete zkontrolovat ve Správci úloh (CTRL+ALT+DEL) na záložce Podrobnosti (pokud ji nevidíte, klikněte na Více informací dole) po kliknutí pravým tlačítkem na „iTunes.exe“ pod Nastavit prioritu.

Pokud chcete mít skript na ploše, ale chcete mu přiřadit ikonu iTunes, přesuňte ho do jiné složky (např. C:\) a na plochu přetáhněte zástupce. Následně otevřete jeho Vlastnosti a klikněte na Změnit ikonu a do políčka souboru zadejte „C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe„.

Pro zobrazení skriptu na Panelu úloh na něj klikněte a pod Panely nástrojů zaškrtněte Odkazy. Klikněte pravým tlačítkem na text Odkazy, zvolte Otevřít složku a přesuňte sem zástupce skriptu. Odkazy můžete po panelu přesouvat a měnit (možnosti Zobrazit… v kontextové nabídce).

Poznámka: Pokud jste iTunes nainstalovali do jiné než výchozí složky, změňte příslušně cesty ve skriptu a zástupci.

Poznámka: Pokud se správně nezobrazují české znaky ve výpisech skriptu, zvolte Upravit z jeho kontextové nabídky, zvolte Soubor – Uložit jako… v Poznámkovém bloku a pod Kódování zvolte ANSI. Pak soubor uložte a nahraďte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..